• Od 16. marca sme boli ako sa hovorí „hodení do vody“ a museli sme začať plávať v niečom, pre nás i pre vás novom, dištančnom vzdelávaní na diaľku.

Prvý týždeň sme sa hľadali, na rôznych portáloch, sociálnych sieťach, telefonických kontaktoch... a každý z nás inak, jeden doobeda, druhý večer..

A takto to naozaj nejde. Berieme do úvahy vašu i našu aktuálnu situáciu a preto sme prispôsobili časové rozpätie, kedy bude prebiehať „vyučovanie“ a zároveň Vám budeme k dispozícii na konzultácie:

PO – PIA:

• 8.00 – 11.00
            • 18.00 – 20.00

Usmernite prosím deti, aby v tomto čase boli k dispozícii k vzdelávaniu, robili si zadania a DENNE SLEDOVALI najmä prioritné stránky, ktoré používame na zadávanie vzdelávacieho materiálu, a to:

• zslubina.edupage.sk – prihlásenie vpravo hore (alebo mobilná aplikácia EduPage)
            • bezkriedy.sk

Všetky deti školy sú registrované, no ak ešte stále nemáte prístupové údaje na tieto portály, kontaktujte svojho triedneho učiteľa.

Ak aj pošlete vypracované zadanie mimo týchto hodín, očakávajte spätnú väzbu až v konzultačnom čase.

Zároveň si uvedomujeme, že deťom chýba sociálny kontakt s učiteľmi, spolužiakmi, tak ako aj nám.

Máme riešenie J  .. žijeme predsa v digitálnej dobe

• Videokonferencia na platforme zoom.
            • Inštalácia pre študenta je veľmi jednoduchá na všetky zariadenia rôznych typov (PC, mobil, tablet..), postupujte podľa návodu vo videu – zaberie vám to 10 minút:

• Ak budete mať tohto klienta nainštalovaného, konkrétny učiteľ iba pošle žiakom svoje ID konferenčnej miestnosti – zostáva pre učiteľa stále rovnaké (napr. cez správu na EduPage) a už sa stačí iba spojiť a virtuálne vyučovanie sa môže začať J

Poprosíme vás, využite tieto 3 dni na to, aby ste si túto aplikáciu nainštalovali. A ako sme avízovali na začiatku – spoločne to zvládneme! A hlavne - zostaňme zdraví:)

Ďakujeme.

• POZOR

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Samuela Štúra Lubina

oznamuje, že

minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 v nadväznosti na prerušenie od 16. marca 2020 do 29. marca 2020

prerušuje aj naďalej vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 30. marca 2020 do odvolania.

(žiaci budú mať samoštúdium podľa pokynov vyučujúcich)

Žiakom, zákonným zástupcom i verejnosti doporučujeme:

• naďalej dodržovať pokyny k minimalizovaniu šírenia vírusu
            • sledovať aktuálne informácie prostredníctvom webovej stránky školy, obce a médií
          • SÚŤAŽ NAJ ŠKOLA

• NAJ ŠKOLA je nová šou RTVS pre všetky základné školy na Slovensku.

Aj my chceme byť NAJ ŠKOLA! Pomôžte nám. Ako? Stačí za našu školu zahlasovať aby sme postúpili a potom je to už na nás ako v súťaži zabojujeme :)

Z každého okresu na Slovensku postúpi do televíznej relácie iba jedna registrovaná škola. Je potrebné zabojovať  priazňou rodičov, starých rodičov a celej komunity, ktorá bude hlasovať tak, aby naša škola z okresu získala čo najviac hlasov.

Vaša jednoduchá úloha do 12. apríla 2020: HLASUJTE!

Bude vás to stáť len pár sekúnd času, ale naši žiaci budú mať zážitok na celý život.

A nezabudnite, že hlavná finančná výhra pre školu tiež stojí za to.

Tak neváhajte – hlasujte! Ďakujeme za Vašu podporu.

• ŠKOLA Z DOMU

• Milí rodičia, žiaci

tieto dva týždne nás i Vás čaká individuálne vyučovanie.

Deťom treba vysvetliť že nie sú prázdniny, iba je prerušená prevádzka školy, no školské úlohy nám zostávajú :)

Triedny učitelia a vyučujúci jednotlivých predmetov využívajú rôzne možnosti komunikácie s Vami i žiakmi. Okrem v piatok zadaných úloh Vám sprístupňujú i vzdelávacie materiály na rôznych internetových portáloch, čí Vám chcú uľahčiť vysvetlovanie a pochopenie učiva.

Na túto situáciu tiež reaguje RTVS:

Určite to bude pre nás všetkých náročné, ale v rámci dobrej spolupráce to spoločne zvládneme :)

Držím palce pri lúskaní neštandartných orieškov!

v nadväznosti na aktuálne informácie Vás informujem o potvrdení ochorenia spôsobeného vírusom COVID-19 u zamestnanca školy.

Zároveň Vás žiadam, aby ste touto informáciou nezraňovali a nezaťažovali ostatných zamestnancov a obyvateľov obce, aby ste ju nedopĺňali neoverenými podloženiami a nikoho z danej situácie neobviňovali, nešpekulovali o rôznych príčinách vzniku. Nešírte poplašné správy, nešírte paniku.

Situácia je naozaj veľmi vypätá a našou prvoradou úlohou je postaviť sa k nej zodpovedne, riešiť riešiteľné, a to každý jeden z nás.

Z tohto dôvodu na Vás apelujem, aby ste situáciu nebrali na ľahkú váhu a zároveň žiadam o nasledovné:

• Naďalej dodržujte pokyny hlavného hygienika SR!

• v prípade akútnych príznakov a podozrenia na vírusové ochorenie kontaktujte svojho všeobecného lekára alebo ÚVZ SR – pobočka TN, kde nájdete aj aktuálne informácie

a zároveň informujte vedenie školy,

• dodržujte opatrenia zamedzujúce šíreniu vírusu (vyhýbať sa priamemu kontaktu s ľuďmi, nezdržovať sa v priestoroch kde je vyššia koncentrácia ľudí, chrániť si tvár rúškom...)
            • rodičia detí školy – máte možnosť požiadať o OČR počas prerušenia prevádzky školy nariadeného MŠVVaŠ SR

• skutočnosť s výskytom tohto ochorenia vo vašej blízkosti oznámte Vášmu zamestnávateľovi, ktorý Vám povie ako máte postupovať ďalej (napr. zostať v dobrovoľnej domácej karanténe). V žiadnom prípade túto skutočnosť nezamlčujte.
            • sledujte aktuálne informácie ohľadom situácie z dôveryhodných zdrojov.

Spoločnými silami celú situáciu zvládneme, preto buďte dôslední a tiež ohľaduplní.

Mgr. Erika Vrzalová