• PYTAGORIÁDA

• Súťažiaci sú do školského kola registrovaní!

• k súťaži žiaci budú potrebovať písacie potreby (pero, ceruzka), rysovacie potreby
            • pri riešení úloh súťažiaci nesmie používať matematické tabuľky, kalkulačku alebo iné elektronické pomôcky.

SÚŤAŽ PREBEHNE:

v stredu 7.12.2022 - P3,P4,P5 - súťaž prebehne v škole online (PC učebňa) - 5. vyučovacia hodina - dozor Vrzalová

vo štvrtok 8.12.2022 - P7,P8 - súťaž prebehne v škole online (PC učebňa) - 3. vyučovacia hodina - dozor Vrzalová

Žiaci, ktorí nebudú v tomto termíne v škole môžu súťažiť online z domu - prihlasovacie údaje im boli poslané, súťažný portál je otvorený od 8:00 - 13:00 hod.

• KAM NA STREDNÚ

• Si deviatak a rozhoduješ sa kam na strednú školu?

Vo výbere Ti pomôže online portál prezentácií stredných škôl.

• KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK

• Projekt "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok" spája generácie ľudí po celom Slovensku a stáva sa vianočnou tradíciou.

Jej cieľom je potešiť seniora žijúceho v zariadení pre seniorov alebo osamelo žijúceho v domácnosti, pretože väčšina z nich nemá žiadnych blízkych ani príbuzných.

Preto práve TENTO darček môže byť ich jediným darčekom, možno aj posledným. Aj v obyčajnej krabici od topánok sa okrem "maličkostí" môže ukrývať kus srdca.

(každá trieda sa pokúsi naplniť 2 krabičky - jednu pre muža a jednu pre ženu do 30.11.2022)

♥Zapojme sa spoločne do tohto projektu a pokúsme sa urobiť osamelým seniorom krásne Vianoce ♥

ZA KRABIČKY PLNÉ LÁSKY VOPRED ĎAKUJEME!

veci vhodné do krabičky: eduresized_mala.jpg

veci, ktoré by v krabičke byť nemali: eduresized_nemala.jpg

v pondelok 21.11.2022 od 8.00 - 15.30

v rámci konzultačných hodín sa môžete prísť informovať u triednych učiteľov ohľadom výchovno - vyučujúcich výsledkoch Vašich žiakov po uzatvorení štvrťročnej klasifikácie u triednych učiteľov.

• DIŠTANČNÉ VYUČOVANIE 18.11.2022

vzhľadom na plánované prerušenie distribúcie elektrickej energie 18.11.2022 bude vzdelávanie žiakov v základnej škole prebiehať DIŠTANČNOU FORMOU (online hodiny).

• Na online hodinu sa žiak prihlasuje cez svoje žiacke konto EduPage – sledujte ikonu „online vyučovania“ v triednej knihe pri jednotlivých predmetoch.
            • Rozvrh hodín na prvom stupni bude upravený tak, aby vyučovanie neprebiehalo v spojených ročníkoch.
            • Žiakov žiadame, aby mali na hodiny pripravené všetky pomôcky ako by mali aj na hodiny v škole.
            • V prípade absencie žiaka na DV žiadame adekvátne ospravedlnenie od zákonného zástupcu žiaka s uvedením dôvodu neúčasti žiaka na vyučovaní.
            • Všetci žiaci budú na tento deň odhlásení zo stravy.

V rámci dištančného vyučovania na online hodiny bude použitá platforma zoom.

Je vhodné mať v PC alebo v mobilných zariadeniach nainštalovanú aplikáciu zoom pre klienta (https://zoom.us/download)

Návod pre žiaka ako sa pripojiť k online hodine: https://help.edupage.org/?p=u1/u1144/u1142

Za porozumenie ďakujeme.

oznam_ZSE.pdf

• SOKOLIARI

• Milí žiaci prvého až piateho ročníka,

vo štvrtok 3.11.2022 sa môžete tešiť na vystúpenie sokoliarov majstra Vagana.

Prednáška a workshop "Aj múdra sova chodí do školy" sa bude konať na dolnej chodbe od 10:45 (trvanie 45 minút).

Cena: 3,50 € / žiak (zaplatiť triednemu učiteľovi)