• Súťaž Matematický klokan

• Milí matematikári! Opäť tu máme 26. ročník medzinárodnej súťaže Matematický klokan. Ak si chcete overiť svoje matematické zručnosti, môžete sa zapojiť do súťaže. Prihlasujete sa cez EduPage do 15.02.2024. Termín súťaže je 26. marca 2024. Úspešní riešitelia získavajú diplomy a zaujímavé vecné ceny.

Viac informácií o súťaži nájdete tu: MATEMATICKÝ KLOKAN - Talentida

Úlohy na trénovanie nájdete tu: Matematický klokan (talentida.sk)

Vzhľadom na to, že je súťaž spoplatnená sumou 5 €, polovicu poplatku za vás uhradí rodičovské združenie.

• Pozvánka

• Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa koná dňa 15.01.2024 v čase od 07:30 hod. do 16:00 hod.. V rámci konzultačných hodín sa môžete prísť informovať u triednych učiteľov ohľadom výchovno-vzdelávacích výsledkoch Vašich žiakov.

Zároveň sa dňa 15.01.2024 uskutoční o 15:30 hod. stretnutie zákonných zástupcov žiakov, ktorí sa zúčastnia lyžiarskeho výcviku v termíne od 29.01.2024 do 02.02.2024.

Taktiež sa dňa 15.01.2024 o 15:30 hod. bude konať stretnutie zákonných zástupcov žiakov 9. ročníka, ktoré sa bude týkať podávania prihlášok na stredné školy.

• ŠKOLSKÁ SÚŤAŽ

• Piškvorky - hra, ktorú poznáme všetci a krátime si ňou voľný čas :)

Tentokrát si zasúťažíme v školskom prostredí - v troch vekových kategóriách, a to v pondelok 27.11.2023 od 13:00 hod.

Prihlás sa (zápisom vo vestibule školy) a dokáž ako dokonale ovládaš stratégiu tejto hry!

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

v utorok 21.11.2023 od 8.00 - 16.00

v rámci konzultačných hodín sa môžete prísť informovať u triednych učiteľov ohľadom výchovno - vyučujúcich výsledkoch Vašich žiakov po uzatvorení štvrťročnej klasifikácie.

• JESENNÉ ZDOBENIE V OBCI

• Jeseň je krásna a farebná,

pomôžte nám jej farbami vyzdobiť centrum obce.

Piatok 20.10.2023 o 15.00 hodine v parku pri hasičskej zbrojnici spoločne pripravíme jesenné dekorácie, ktoré budú krášliť centrum obce.

Neváhajte a pridajte sa, stačí doniesť jesenný prírodný materiál (listy, dyne, suché kvety, trávy, šípky, gaštany...)

buď do školy alebo priamo do parku,

spoločne ich  naaranžujeme a výsledok určite poteší každého okoloidúceho :)

ĎAKUJEME ♥

• ČERSTVÉ HLAVIČKY - po prvýkrát v škole

• Zapojili sme sa do projektu „Čerstvé hlavičky“. Chceli sme deťom dopriať vitamíny v podobe čerstvej zeleniny alebo ovocia z predajne Kaufland.

A vyhrali sme!

Spomedzi až 254 základných škôl a 326 materských škôl vďaka všetkým vašim hlasom!

A práve vy ste rozhodli o tom, že naša škola získavala ovocie a zeleninu na celý školský rok 2023/2024!

Každý jeden váš hlas sa počítal, naša škola získala najviac hlasov a preto počas celého školského roka budú naši žiaci  dostávať čerstvé ovocie alebo zeleninu z predajne Kaufland NMn/V – vždy v utorok cez desiatovú prestávku - dnes 5.9.2023 po prvý krát sme si pochutili na banánoch :)

Pretože čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť., vďaka nemu sme zdravší, máme viac energie a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa v škole vždy zíde! :)

ĎAKUJEME ZA VAŠU PODPORU ♥

pozývame Vás na plenárne, následne triedne stretnutie Rodičovského združenia pri ZŠ s MŠ S. Štúra, ktoré sa bude konať v utorok 12.9.2023 o 16:00 hod. v budove školy.

• PRIHLASOVANIE (obed, ŠKD)

v termíne do 8.9.2023 Vás žiadame o elektronické prihlasovanie žiakov na:

• OBED  z rodičovského konta v EduPage v časti žiadosti/vyhlásenia (uveďte prosím aj záujem o štátnu dotáciu na stravu)
            • ŠKDz rodičovského konta v EduPage v časti ankety/prihlasovanie

ĎAKUJEME!

• OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2023/24

• Vážení rodičia, milí žiaci, 4.9.2023 o 8.00 otvárame nový školský rok 2023/24 pred budovou školy (v prípade nepriaznivého počasia otvorenie prebehne v triedach)

INŠTRUKCIE:

*   deti dostanú  učebnice - zabezpečte tašky na ich odnesenie,  pomôcky ako - zošity, písacie potreby, prezuvky, cvičebný úbor si zabezpečujete priebežne,

*   prváci a novoprijatí žiaci donesú 2,- € na čipový príspevok

*   žiaci 6. - 9.ročníka donesú 1,50 € - záloha za kľúč od šatňovej skrinky (záloha bude vrátená na konci školského roka)

*   v priebehu prvého dňa sa deti prihlasujú na obed a do ŠKD (zápisné lístky budú pripravené v škole)

pre budúcich prvákov:

prvakom-na-zaciatku-sk.-roka.pdf

• ORGANIZÁCIA konca školského roka 2022/23

• pondelok - 26.6. - odovzdávanie učebníc - koniec vyučovania o 12.00

utorok - 27.6. - triedne práce, triedne školské výlety - ukončenie o 12.00

streda - 28.9. - triedne práce, triedne školské výlety - ukončenie o 12.00

štvrtok - 29.6. - slávnostná rozlúčka žiakov 9-teho ročníka - ukončenie o 12.00

piatok - 30.6. - slávnosné ukončenie školského roka s odovzdávaním vysvedčenia - ukončenie 9.30 hod (všetky deti sú odhlásené zo stravy)

ŠKD od 9.30 - 16.00 (strava iba pre deti prihlásené vo výzve EduPage, zároveň žiadame rodičov aby nahlásili pani vychovávateľke ktoré deti zostávajú v ŠKD a do koľkej)

HURÁ PRÁZDNINY! :)

• Sady školských pomôcok

ponúkame Vám možnosť zakúpiť si základné sady školských pomôcok pre žiakov budúceho 2. - 9. teho ročníka pre školský rok 2023/24.

Sady pomôcok pre žiakov 1. ročníka objednáva škola s tým, že zákonný zástupca na zápise prispel sumou 12,- €.

www.daffer.sk/15609

Po rozkliknutí odkazu stačí zvoliť ročník, ktorý bude Vaše dieťa navštevovať budúci školský rok a zobrazí sa Vám základná sada školských pomôcok, ktorú vložte do košíka.

Ak máte záujem i o iné školské pomôcky, pokračujte v nákupe v e-shope. Následne uhraďte celú platbu.

Tovar si môžete nechať poslať do školy (treba uviesť meno dieťaťa a triedu, ktorú bude navštevovať) a dieťa si ho prevezme na začiatku školského roka.