• ZÁPIS do 1. ročníka ZŠ

Zápis detí do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2024/25

Vážení rodičia, pripravujeme pre Vás zápis pre budúcich prváčikov.

Zápisu sa musia zúčastniť deti, ktoré v čase nástupu na povinnú školskú dochádzku do 31.8. 2024 dovŕšili šiesty rok veku, dosiahli školskú zrelosť a deti, ktoré v tomto školskom roku pokračujú  v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.

Zápis na plnenie povinnej školskej dochádzky v základných školách na školský rok 2024/2025 sa v našej škole uskutoční 17. apríla 2024 od 12.00 do 16.00 hodiny v budove školy;

Osobne - zápis sa organizuje s osobnou prítomnosťou detí.

(v prípade neprítomnosti druhého zákonného zástupcu podpisujete TLAČIVO – písomné vyhlásenie ZZ, že prítomnosť druhého ZZ je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou)

Pred zápisom žiadame vyplniť elektronickú prihlášku na našej webovej stránke!

Overenie údajov sa uskutoční na riaditeľstve školy v termíne zápisu.

k overeniu je nutné doniesť:

• rodný list dieťaťa (k nahliadnutiu), občiansky preukaz oboch zákonných zástupcov (k nahliadnutiu), kartičku poistenca dieťaťa (k nahliadnutiu)

MOŽNOSTI ZAPÍSANIA DIEŤATA DO 1. ROČNÍKA ZŠ:

1. Žiadosť o zapísanie do 1. ročníka pre šk. rok 2024/25

vyžaduje sa:

1. žiadosť o prijatie do 1. ročníka - elektronická prihláška na stránke školy
          2. vyhlásenie zákonných zástupcov dieťaťa   4_Vyhlasenie_zak._zastupcov_dietata___zariadenia_(1).docx
          • zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami doloží vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie vydaného na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa do vydania rozhodnutia o prijatí dieťaťa do základnej školy, najneskôr však do 15. júna 2024 - V EduPage – do poznámky napíšte „Dieťa so ŠVVP“

1. Pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v šk. roku 2024/25

2. žiadosť o pokračovanie v predprimárnom vzdelávaní
          3. žiadosť o posúdenie školskej zrelosti
          4. odporúčanie všeobecného detského lekára
          5. informovaný súhlas zákonného zástupcu o pokračovaní v predprimárnom vzdelávaní

Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahlo školskú zrelosť, riaditeľka MŠ rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania dieťaťa v materskej škole a riaditeľka ZŠ rozhodne o neprijatí dieťaťa do 1. ročníka základnej školy.

Aj v takom prípade je však nutné zápis v základnej škole absolvovať a informovať základnú školu o skutočnosti, že dieťa bude mať pokračovať v predprimárnom vzdelávaní.

V EduPage – do poznámky napíšte „Dieťa bude pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole“

1. Predčasné zaškolenie žiakov v šk. roku 2024/25

2. žiadosť o posúdenie školskej zrelosti
          3. odporúčanie všeobecného detského lekára
          4. Potvrdenie o plnení povinného predprimárneho vzdelávania – vydané riaditeľstvom MŠ, v ktorej dieťa plní povinné predprimárne vzdelávanie

Ak zákonný zástupca požiada o to, aby bolo na plnenie povinnej školskej dochádzky výnimočne prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku, súčasť žiadosti zákonného zástupcu, ktorým je súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast sa bude vyžadovať, však ale zákonný zástupca ich môže doručiť dodatočne.

V EduPage – do poznámky napíšte „Výnimočné prijatie“

1. Osobitý spôsob plnenia povinnej školskej dochádzky v šk. roku 2024/25

1. žiadosť o prijatie do 1. ročníka - elektronická prihláška na stránke školy
          2. žiadosť o osobitný spôsob plnenia školskej dochádzky s prílohami podľa dôvodu v žiadosti