• VEĽKONOČNÉ TVORIVÉ DIELNE

• V pondelok, dňa 25.03.2024 o 16:00 hod., sa po TVORIVÝCH DIELŇACH uskutoční akcia "Vynášanie Moreny". Žiaci majú pripravený sprievodný program.

PRIJMITE NAŠE POZVANIE A PRÍĎTE SA S NAMI ROZLÚČIŤ SO ZIMOU A PRIVÍTAŤ JAR vynesením a pálením MORENY z nášho chotára.

• Vítanie jari v parku

• Srdečne pozývame všetkých na tvorivú akciu výzdoby s jarnou tématikou,

ktorá sa koná dňa 22.03.2024 o 15:00 hod.

v parku pri hasičskej zbrojnici v Lubine.

Deti a žiaci môžu priniesť živé jarné kvety v črepníku, umelé jarné kvety a podobne

Pripravené bude i malé občerstvenie.

• ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

• Zápis detí do materskej školy pre školský rok 2024/2025 sa uskutoční s osobnou účasťou dieťaťa, ktoré zákonný zástupca zapíše do Materskej školy

Pre dieťa, ktoré k 31.8.2024 dosiahlo 5.rok veku, je predprimárne vzdelávanie povinné!

K zápisu je potrebné priniesť:

- vypísanú žiadosť, podpísanú oboma rodičmi a potvrdenú všeobecným detským lekárom (súčasťou je informácia lekára o absolvovaní povinného očkovania)

- fotokópiu rodného listu dieťaťa

- fotokópiu preukazu poistenca dieťaťa

Viac info: 032/ 777 8416 – Jana Slávková, zástupkyňa RŠ pre MŠ

www.zslubina.edupage.sk

Žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy:  Ziadost_o_prijatie_dietata_do_MS(1).docx

ĎALŠIE INFORMÁCIE: TU

• 2 % dane

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia a priatelia našej základnej a materskej školy,

ďakujeme všetkým, ktorí po minulé roky darovali našej škole 2 % z dane. Aj v tomto roku sa môžete rozhodnúť, komu venujete tieto 2 %. Prosíme Vás o podporu našej MŠ a ZŠ a venovanie 2 % zo svojich daní Vašim deťom. Vaše 2 % pre nás znamenajú podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu v MŠ a v ZŠ,
            • skvalitnenie vybavenia MŠ a ZŠ.

Tlačivá na poukázanie  2 % nájdete na odkaze:

Základná škola s materskou školou Samuela Štúra, Lubina 1 (edupage.org)

Vyhlasenie_RZ(1).pdf

Ďakujeme!

Riaditeľka školy a Rodičovské združenie pri ZŠ S. Štúra Lubina s MŠ Lubina

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia,

oznamujeme Vám, že od 19.02.2024 do 23.02.2024 majú žiaci základnej školy JARNÉ PRÁZDNINY.

Začiatok vyučovania po prázdninách bude v pondelok 26.02.2024.

Materská škola bude počas jarných prázdnin v prevádzke.

• Valentín v červenom

• Pri príležitosti sviatku sv. Valentína, ktorý bude zajtra, dňa 14.02.2024, chceme poprosiť všetkých žiakov, aby prišli do školy v červenom alebo v ružovom oblečení. Tešíme sa na Valentín v červenom!

• POZOR! ZMENA ROZVRHU

• Vážení rodičia a žiaci, upozorňujeme Vás, že od 06.02.2024 dochádza k zmene rozvrhu jednotlivých tried. Žiadame Vás, aby ste tejto zmene venovali pozornosť.

Za pochopenie ďakujeme!

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Oznam o udelení RIADITEĽSKÉHO VOĽNA

Oznamujeme zákonným zástupcom detí a žiakov, že v dňoch 02.02. (piatok) a 05.02.2024 (pondelok) riaditeľka školy udeľuje riaditeľské voľno:

- žiakom 1. - 9. ročníka

- deťom v materskej škole,

a to z dôvodu zvýšeného a pribúdajúceho počtu respiračných ochorení.

Prevádzka školského klubu detí je prerušená

V dňoch 02.02. a 05.02.2024 sú deti a žiaci odhlásení z obedov.

Školská jedáleň bude fungovať v piatok dňa 02.02.2024 IBA pre cudzích stravníkov. Dňa 05.02.2024 bude jedáleň ZATVORENÁ.

Riaditelske_volno_2.2.2024.pdf

• Súťaž Matematický klokan

• Milí matematikári! Opäť tu máme 26. ročník medzinárodnej súťaže Matematický klokan. Ak si chcete overiť svoje matematické zručnosti, môžete sa zapojiť do súťaže. Prihlasujete sa cez EduPage do 15.02.2024. Termín súťaže je 26. marca 2024. Úspešní riešitelia získavajú diplomy a zaujímavé vecné ceny.

Viac informácií o súťaži nájdete tu: MATEMATICKÝ KLOKAN - Talentida

Úlohy na trénovanie nájdete tu: Matematický klokan (talentida.sk)

Vzhľadom na to, že je súťaž spoplatnená sumou 5 €, polovicu poplatku za vás uhradí rodičovské združenie.

• Pozvánka

• Pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa koná dňa 15.01.2024 v čase od 07:30 hod. do 16:00 hod.. V rámci konzultačných hodín sa môžete prísť informovať u triednych učiteľov ohľadom výchovno-vzdelávacích výsledkoch Vašich žiakov.

Zároveň sa dňa 15.01.2024 uskutoční o 15:30 hod. stretnutie zákonných zástupcov žiakov, ktorí sa zúčastnia lyžiarskeho výcviku v termíne od 29.01.2024 do 02.02.2024.

Taktiež sa dňa 15.01.2024 o 15:30 hod. bude konať stretnutie zákonných zástupcov žiakov 9. ročníka, ktoré sa bude týkať podávania prihlášok na stredné školy.

• ŠKOLSKÁ SÚŤAŽ

• Piškvorky - hra, ktorú poznáme všetci a krátime si ňou voľný čas :)

Tentokrát si zasúťažíme v školskom prostredí - v troch vekových kategóriách, a to v pondelok 27.11.2023 od 13:00 hod.

Prihlás sa (zápisom vo vestibule školy) a dokáž ako dokonale ovládaš stratégiu tejto hry!